Pohár čistého vína.

Autor: Juraj Chlebik | 2.1.2018 o 19:57 | (upravené 2.1.2018 o 20:04) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  526x

(Pohľad z druhej strany!!!- mail od neznámeho autora )  Je toto fakt iba ničím nepodložený "komunistický výmysel"........? Päťdesiatnici, povedzte nám konečne pravdu ........!!!!!!

Kto vybudoval školské budovy s telocvičňami a ihriskami?
Kto zabezpečil naozaj bezplatné školstvo na všetkých stupňoch?
Kto vybudoval pionierske domy a staral sa o aktivity mládeže vo voľnom čase?

Kto postavil rekreačné zariadenia?

Kto postavil zimné štadióny na hokej, futbalové štadióny, športové haly, plavárne a iné športové zariadenia?

Kto vybudoval bezprašné cesty tak, aby bolo spojenie do každej dediny?
Kto vybudoval železničné trate, kto ich elektrifikoval?
Kto zabezpečil lacné spojenie do každej dediny od rána do polnoci?
Kto poskytoval zľavy na dopravu pre študentov a pracujúcich?
Kto elektrifikoval krajinu?
Kto nastaval vodné a tepelné elektrárne?
Kto plynofikoval krajinu?
Kto postavil fabriky v každom meste?
Kto vybudoval poľnohospodárske družstvá vo väčšine dedín a miest?
Kto nastaval smiešne králikárne pre ľudí, čo dnes majú hodnotu
miliónov? - tu by som nesúhlasila, nemajú takú hodnotu, len sú
predražené (ale zase kapitál.)
Kto umožnil bývať mladým rodinám v lacných nájomných bytoch?
Kto zabezpečil, že veci pre malé deti boli za smiešne nízke ceny?
Kto zabezpečil, že neboli bezdomovci?
Kto zabezpečil, že ľudia zarábali toľko, aby každý mohol vyžiť?
Kto dával nenávratné pôžičky rodinám na kúpu zaradení a stavbu rodinných domov?
Kto vybudoval v obciach vodovody, reguláciu potokov?
Kto vybudoval aj vo väčších obciach kiná, knižnice, kultúrne domy,
požiarne zbrojnice, obchody?
Kto dokázal mobilizovať ľudí, aby zveľaďovali svoje obce bez nároku na odmenu?
Kto dokázal dať prácu všetkým svojim občanom?
Kto poskytol mladým rodinám nenávratné mladomanželské pôžičky?
Kto zabezpečil bezplatnú zdravotnú starostlivosť pre všetkých?
Kto poskytoval pracujúcim rekreácie na zotavenie zadarmo?
Kto postavil nemocnice a zdravotnícke strediská?
Kto vybudoval telekomunikačné systémy, rozhlasové a televízne vysielanie?
Kto zabezpečil, že ľudia sa nebáli chodiť v noci po mestách a dedinách
a cítili sa bezpečne?
Kto zabezpečil, že všetci cigáni museli chodiť do zamestnania?
Kto zabezpečil, že keď do roboty nechodili, nedostali výplatu ani
rodinné príplatky?
Je veľa otázok, ktoré by bolo treba doplniť, ale nie je to až také dôležité. Treba však pripomenúť, za akých podmienok sa všetko dialo.
Socializmus začínal v krajine zdevastovanej vojnou, kde bolo zničená či poškodená väčšina infraštruktúry.
Neexistovala pomoc zo zahraničia, ba naopak. Západné štáty robili všetko možné, aby brzdili hospodársky rast našej krajiny. USA vstúpilo do vojny v Európe, Ázii a Afrike, čím ju "povýšilo" na svetovú len preto, aby na nej zarobilo.
Krajina sa musela trápiť aj s vnútorným nepriateľom, ktorý sa snažil zvnútra škodiť - pozrime sa na to, koľko ľudí sa dnes hlási k tomu, že aktívne bojovali proti bývalému režimu.

 


Všetko sa budovalo bez veľkých zahraničných investícií, bez pomoci zEurofondov, z ktorých 40 % rozkradnú politici, my ich musíme potom vracať.
Napriek všetkému krajina napredovala, hospodársky rástla a nehrozil
jej krach, ako nás dnes strašia novodobí politici.
Čo dokázal kapitalizmus so slušne vybudovanou krajinou, môže vidieť každý. Len porovnanie nemôže urobiť každý.
Študenti, ktorí roku 1989 mali 18 - 22 rokov, majú dnes 40 - 45 rokov
Takže generácia do 45 rokov nevie porovnávať a ľahko sa im vtĺka aj nepravda do hlavy.
Cigáni, ktorí sa narodili po roku 1989, majú dnes viac ako dvadsať rokov, nikdy nepracovali a ani nikoho pracovať nevideli.
Jediné čo vedia, je ísť raz za mesiac na úrad po peniaze, ktoré im kapitalizmus vypláca zadarmo z peňazí ľudí, ktorí poctivo pracujú.
Poctivo pracujúci ľudia sú vykorisťovaní zamestnávateľom a kapitalistickým štátom okrádaní. Socialistický štát Vám bral z hrubej mzdy 20 %. Za to ste mali zabezpečené.
1. Bezplatné školstvo od materskej až po vysokú školu
2. Bezplatnú zdravotnú starostlivosť až po akúkoľvek operáciu
(za recept sa doplácalo 1 korunu!)
3. Zabezpečený príjem v dôchodkovom veku a dôstojnú starobu
4. Lacné ceny potravín, dopravy, služieb, energií...atď
Kapitalistický štát Vám berie z hrubej mzdy 50 %. Za to nemáte NIČ.
(Okrem cigánov).
Chcete vedieť ceny za socializmu v československých korunách?
1 liter plnotučného mlieka 1,80 Kčs
1 liter benzínu 95 oktánový 2,20 Kčs
1 chlieb 3,00 Kčs
1 rožok 0,30 Kčs
0,5 litra piva 12 st.1,80Kčs
1 lístok na MHD 1,00 Kčs
Nájomné za 3 izbový byt vrátane energií 300,00 Kčs
Nové auto Lada 65.000,00 Kčs, ( 2160 eur)
Nová Škodovka  45.000Kčs, (,1500 eur)
Nový Trabant 32.000,- Kčs  (..1062 eur) nový                                               

bicykel 560 Kčs(18,5 eura ) !!!!!!!

Splátka úveru mesačne 100,00 Kčs. Mladomanželská pôžička na zariadenie bytu (30.000) nenávratná (V cenách za zariadenie sa zariadil byt kompletne, vrátane spotrebičov).                                               

Ak ste chceli získať byť, stačilo podpísať na 10 rokov pracovnú zmluvu so svojím zamestnávateľom, vstúpiť do bytového družstva za podiel 600,00 Kčs alebo podať žiadosť na Mestský úrad, kde Vám pridelili byt do troch rokov zadarmo.

Dom ste si postavili za 150.000,00 Kčs. Priemerná mzda za socializmu v r. 1989 bola 3.142,00 Kčs

Nástupný plat stredoškoláka (každého) 1.300,00 Kčs
Nástupný plat vysokoškoláka (každého) 1.800,00 Kčs                               

Výška dôchodku bola 65 % z dosiahnutej mzdy za posledných odpracovaných 5 rokov. Toto všetko ste dostali za odrobených 42,5 pracovných hodín týždenne (170 mesačne).

Ak si zoberiete kalkulačku, ľahko si spočítate výšku životnej úrovne
ľudí vtedy a teraz. Politici štát nerozkrádali ako teraz. Peniaze nekapali v bezodných studniach a súkromných vreckách bez toho, aby bol niekto potrestaný Čo bolo za socializmu zlé? Nemohli ste svojvoľne cestovať po svete a politická perzekúcia! Nič iné.

Líši sa vlastníctvom výrobných prostriedkov. V socializme patria tým, ktorí na nich pracujú- spoločnosti, štátu. To bolo u nás do roku 1989.
V Grécku nie je socializmus, v Grécku je kapitalizmus. Je to zriadenie, kde sa nenažratí politici a bohatí snažia dostať k moci a k osobným majetkom. Pre seba. Jedni sa nazývajú kresťanskými, druhí sociálnymi.

Ak sa dostanú k moci tí sociálni, neznamená to, že je socializmus. Ani keď sa dostanú k moci kresťanské strany, neuplatnia sa v živote spoločnosti kresťanské princípy. Vždy platia len princípy najmocnejšie - sila peňazí, moc bohatstva jednotlivcov. Toto je vždy kapitalizmus. Prečo sú ľudia v politike? Iba naivný hlupák môže uveriť, že sa chcú obetovať, aby sme sa my, obyčajní ľudia, mali dobre. Sú tam kvôli tomu, lebo túžia po bohatstve, po moci. Môže sa dostať niekto do politiky bez peňazí? Áno, môže, ale len ako figúrka tých, čo majú peniaze, ktorí s ním robia, čo chcú. Kto vlastní dnes médiá? Tlač, rozhlas, televíziu, reklamné agentúry. Predsa bohatí! Kde môže zaznieť pravda o tom, čo je socializmus a čo kapitalizmus? Predsa nikde. Nemlčme! Občania, hovorme mladým, že môže existovať svet, kde nemusia byť také priepastné rozdiely medzi tými, čo pracujú, a tým, čo špekuluje, že nie je hanba pracovať, ale hanba je nezaplatiť tomu, čo pracuje! Socializmus vraj nepriniesol nič dobré. Po roku 1989 máme tu nové veci: nezamestnanosť, bezdomovcov, nehorázne platby v zdravotníctve, smiešne dôchodky, preplnené väznice, ale nie politických väzňov.... To je všetko to dobro, čo nám priniesol kapitalizmus.
Pred rokom 1945 bolo Slovensko zaostalým poľnohospodárskym štátom, za tri desaťročia po vojne sa zmenil na vyspelú priemyselnú a poľnohospodársku krajinu s obrovskou výstavbou obytných domov .....A čo je dnes, všetko je rozkradnuté a čo nie je, je v rukách zahraničného kapitálu, sme kolóniou, banánovou republikou, režiséri prevratu, ktorí stáli na tribúnach sú milionári a chudoba je zbedačená, štrngá kľúčmi ďalej, alebo už ich nemá......

Nerozumiem, kto kedy povedal, že toto tu je  demokratické zriadenia, a že  je to jediné a najsprávnejšie zriadenie ľudskej spoločnosti, ale viem, že je to nehorázna blbosť. Toto tu je predovšetkým kapitalizmus To je podľa nich demokracia, lebo je jedno, ktorá strana je pri koryte. Kde je tu právo na život, štúdium, zdravie, dôstojnú prácu a dôstojnú starobu. Všetci "tí" demokrati si to dajú do ústavy, ale neurobia preto nič. Ak chcete žiť, byť zdravý, študovať, dožiť sa staroby a dôstojne si ju užiť, právo na to máte, ale musíte si to zaistiť sám. Buďte si istý, že ako náhle toto budete požadovať od kapitalistického štátu, obráti sa k Vám chrbtom a nechá Vás skapať.

A Slovensko vtedy? Sebestačné vo výrobe potravín, dnes väčšinu dováža druhotriedne a treťotriedne braky, čo v štátoch, v ktorých sa to vyrába nedávajú ani psom. Pred rokom 1989 sa hovorilo o hospodárskom raste, stále väčšom a lepšom uspokojovaní potrieb pracujúcich, zvyšovaní platov, poľnohospodárskej sebestačnosti, energetickej sebestačnosti (elektrinu sme vyvážali!). Znižovaní cien potravín, energií, služieb. Zvyšovaní životnej úrovne ľudí. Po roku 1989 nič iné nepočuť. Iba, šetrenie, uťahovanie opaskov, kríza, vyššie dane, zmrazenie platov, zmrazenie odmien, vraždy, samovraždy, okrádanie, lúpeže, neustále zvyšovanie cien potravín energií, služieb, rozkrádanie štátnych peňazí, ozdravenie verejných financií neznamená nič iné, ako zobrať viac peňazí ľuďom, čo poctivo pracujú. Každý vedel, aký bol príjem štátu a kam peniaze išli.

A Slovensko teraz? Na nič niet. Na školstvo, vedu, kultúru, zdravotníctvo, infraštruktúru...zabezpečenie práce pre všetkých, výstavbu domov, bytov dostupných pre každého. Nik nevie, kde tie miliardy miznú? Nesťažujú sa len politické strany.

Ako je to možné, že zamestnaná matka troch detí dostane na výplatu v čistom 560,00 Eur, ktorá žije v dvojizbovom byte, za ktorý platí mesačne 280,00 Eur a nikdy nezamestnaná cigánka so štyrmi deťmi v cigánskej kolónii, kde neplatí dane, odvoz smetí, za vodu, elektrinu, kúrenie dostane každý mesiac 680,00 Eur? K tomu si prirátajte, že na tie dane, odvoz smetí, vodu, elektrinu a kúrenie sa jej každý mesiac skladáme my všetci!

Viete prečo?  Lebo väčšina z nás sme ľahostajní blbci... .Preto!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bratislavský Aupark mení majiteľa. Cena prekoná všetky rekordy

Realitný obchod desaťročia je pred finalizáciou.

Komentár Branislava Benčata

Haščák nie je Penta? Nebláznite

Partneri počkali, kým sa boss stiahne potupne.


Už ste čítali?